Кирилу в Україні нічого не загрожує - голова СБУ

Понеділок, 3 серпня 2009, 15:56

Голова СБУ Валентин Наливайченко стверджує, що ніяких загроз для перебування патріарха московського Кирила в Україні не існує і не існувало.

Про це він заявив у понеділок в інтерв’ю журналістам у Києві, повідомляє УНІАН.

"Ніяких загроз не було. І, відповідно, я можу спростувати офіційно ті джерела, які розповсюджують протилежну інформацію", - заявив Наливайченко.

"Я думаю, що це неправдива інформація, яка зайве політизується. Все спокійно, ніяких загроз не було. Правоохоронна система працює з тим, щоб цих загроз не було", - запевнив він.

Наливайченко наголосив, що МВС та СБУ "працюють саме з тим, щоб забезпечити безпеку людей віруючих, які відвідують ті чи інші заходи під час перебування цієї духовної особи на нашій території".

Між тим, патріарх Кирило дістався Рівного – декілька тисяч прихильників предстоятеля РПЦ зустрічали його біля Свято-Воскресенського собору гаслами: "Наш патріарх – Кирил!".

Прибувши до собору з кількагодинним запізненням, патріарх Кирило спустився у нижній храм собору, який він назвав катакомбами. Він зазначив, що християнство у світі також починалося з катакомб, але, вийшовши з катакомб, церква потім усьому світу проповідувала слово істини.

У невеликій проповіді перед вірянами Кирило подякував усім, хто береже там православну віру і єдність церкви та побажав людям, щоб віра додавала їм сил і допомагала долати труднощі, берегти єдність православної церкви.

У цей час представники УПЦ Київського патріархату перед собором вигукували "Наш Патріарх – Філарет!" і "Ганьба!".

При в’їзді до собору патріарх Кирило також проїхав повз групу прихильників УПЦ КП, які тримали прапори УНП та вигукували гасла за єдність Української православної церкви.

powered by lun.ua