Україна не виконає вчасно зобов’язань перед НАТО?

Четвер, 3 вересня 2009, 08:19

Не всі зобов'язання, закладені у річній програмі з підготовки України до ПДЧ в НАТО, вдасться виконати цього року.

Так вважає науковий директор Інституту Євроатлантичної співпраці Олександр Сушко, передає "Німецька хвиля".

До річної національної програми на цей рік Україна внесла зобов'язання продовжити демаркацію державного кордону, затвердити умови запровадження безвізового режиму з ЄС та стимулювати переговори з Росією про виведення Чорноморського флоту.

Серед економічних зобов'язань – стримування інфляції, повернення довіри населення до банківської системи та стабілізація економіки.

У галузі енергобезпеки Київ ставить за мету інтеграцію національної енергосистеми до європейської, аверсний режим нафтопроводу Одеса-Броди та складення енергобалансу за європейськими нормами.

Однак, на думку Сушка, далеко не всі ці зобов'язання вдасться виконати цього року, багато з них будуть перенесені на наступний рік.

Він вважає, що позитивним сигналом для Брюсселя могло б стати проведення прозорих та відкритих президентських виборів та виконання антикорупційного законодавства.

Решта зобов'язань, як вважає експерт, виконувалися б скоріше за умов підвищення статусу комісії Україна-НАТО, яка, на його думку, має відігравати вагомішу роль у процесі поглиблення реформ в Україні.

Сушко висловився за розширення складу цієї комісії за рахунок залучення до неї урядових установ, міністерств та відомств, зокрема з економічного блоку Кабмінуpowered by lun.ua