Мінфін звинувачує у падінні гривні якихось гравців

Четвер, 3 вересня 2009, 13:27

Міністерство фінансів не бачить об'єктивних причин для зниження курсу гривні щодо долара.

"Об'єктивних причин або економічних факторів в такій ситуації на валютному ринку немає", - сказав в.о. міністра фінансів Ігор Уманський журналістам у Києві в четвер, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

На його думку, ситуація повинна бути взята під контроль Національним банком, у якого для цього є всі можливості.

Уманський також повідомив, що, на його думку, "у певних гравців ринку є можливості зараз неринково поводитися".

На його думку, на сьогоднішній день до дестабілізації на валютному ринку призвели три чинники - очікування погіршення економічної ситуації в країні, паніка і спекуляції.

Уманський також назвав інсинуаціями думки деяких експертів про те, що падіння курсу гривні пов'язане із закупівлями доларів НАК "Нафтогаз України".

"Інсинуації на цю тему точно некоректні. НАК "Нафтогаз України" ніколи не виходив на валютний ринок з пропозицією або збором валютних коштів", - сказав він.

Як повідомлялося, Національний банк очікує повернення курсу гривні до рівня 7,98-8,14 грн / $ 1. Про це раніше повідомив виконуючий обов'язки голови НБУ Анатолій Шаповалов.

Як повідомлялося, курс гривні на міжбанківському валютному ринку 2 вересня знизився до 8,65 грн.

Для підтримки курсу національної валюти НБУ з початку року продав зі своїх резервів більше $ 8 млрд, у тому числі через аукціони - близько $ 900 млн.powered by lun.ua