Німеччина задоволена побаченням Тимошенко і Путіна

Понеділок, 7 вересня 2009, 22:10

Німецька сторона зацікавлена у стабільному довготерміновому українсько-російському співробітництві у газовій сфері.

Про це повідомив представник президента з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський за підсумками робочих зустрічей у Німеччині, де він перебуває з 7 вересня на дорученням Віктора Ющенка, повідомляє прес-служба глави держави.

Зокрема, у ході переговорів Соколовський поінформував німецьку сторону про стан і обставини виконання Україною зобов’язань щодо імпорту і транзиту російського природного газу, а також окремих питань щодо перспектив співробітництва у нафтовій галузі та ядерній енергетиці.

"Офіційний Берлін позитивно сприйняв інформацію про технічну та ресурсну готовність української сторони забезпечити, зі свого боку, неухильне виконання зобов’язань по транзиту російського газу до європейських споживачів", - повідомив він.

Водночас, представник президента додав, що німецька сторона із розумінням сприймає аргументи щодо необхідності перегляду окремих положень українсько-російських газових контрактів від 19 січня 2009 року в контексті вдосконалення договірної бази з метою запобігання кризових явищ у поставках газу до Європи на осінньо-зимовий період.

"У цьому контексті позитивно сприйняті повідомлення за результатами зустрічі російського та українського прем’єрів про готовність вдосконалення окремих пунктів газових контрактів, на чому наполягає Ющенко", - повідомив Соколовський.powered by lun.ua