Путін готовий дати кредит Тимошенко?

Вівторок, 8 вересня 2009, 09:21

Росія готова дати Україні кредит, щоб вона змогла розплатитися за російський газ.

Це питання, серед інших, буде обговорюватися під час візиту прем'єр-міністра Росії Володимира Путіна в Харків, пишуть російські "Ведомости" з посиланням на чиновника уряду РФ.

Путін повідомив, що поїде до Харкова, тиждень тому, після переговорів із прем'єром України Юлією Тимошенко в Польщі. Приводом для їхньої нової зустрічі стане засідання комітету з російсько-української економічної співпраці. Тимошенко сказала, що будуть обговорюватися авіабудування і транспортна галузь.

Але головною темою візиту Путіна стане газ, як каже чиновник уряду РФ, і в числі іншого буде обговорюватися кредит Україні.

На початку року Київ просив Москву позичити $4-5 млрд. на оплату російського газу. Кредиту немає, як і офіційної відмови в ньому.

Але, як говорить чиновник російського уряду, у Києва забагато боргів, попереду – нові витрати, зокрема, з підготовки до "Євро-2012".

"Нам колапс в Україні не потрібен. Це ж масло в вогонь передвиборчої кампанії!" - каже він.

За словами чиновника, Москва готова всерйоз сприймати прохання Києва про кредит. Скільки Україна зараз просить, він не каже, але висловлює думку, що Україні терміново потрібно $1,5-2 млрд.

Чи дасть Росія кредит, чиновник також не говорить, але підкреслює, що інтерес до кредитування України виявляють російські банки, у тому числі приватні. Москва також хоче, за його словами, щоб до синдикату приєдналися і західні банки.

У Харкові буде обговорюватися великий кредит для України, каже і підприємець з оточення Тимошенко.

За його словами, гроші потрібні в основному "Нафтогазу України", але кредитувати його навіть під держгарантії Москва відмовляється, позичальником має бути уряд України.

Заступник міністра фінансів Росії Дмитро Панкін вважає, що говорити про те, хто буде давати Україні кредит і в якому обсязі, передчасно.

"Рішення про виділення кредиту поки не прийняте", - каже він, і повідомляє, що нових кредитних заявок від України в Мінфін РФ не надходило.powered by lun.ua