Українці судяться з Чехією через платні дзвінки за прийом у консульстві

Середа, 9 вересня 2009, 10:01

161 українець позивається з Чехією, вимагаючи матеріальної компенсації.

Кожен заплатив за телефонне замовлення відвідин львівського консульства 310 крон приватному чеському агентству, передає "Німецька хвиля".

Приватне агентство, за попередніми даними, було вибране посольством Чехії в Україні без оголошення обов’язкового конкурсу.

За даними чеського телебачення, агентство належало Властімілу Валенті, який є приятелем посла в Україні Ярослава Башти.

Як повідомляється, за вісім місяців своєї діяльності аґенція отримала 30 тисяч дзвінків і заробила на українцях, які хотіли відвідати львівське консульство, понад 9 мільйонів крон, тобто 360 тисяч євро.

На думку адвоката ошуканих українців Яна Копржіви, плата за дзвінок є абсолютно незаконною, а на думку омбудсмена Отакара Мотейла, і аморальною.

Празький міський суд, який прийняв колективну скаргу 161 українця на Чеську республіку, вперше, як сказала його речниця, стикається з такою справою.

Клієнти Копржіви перш ніж йти до суду, звернулися до міністерства закордонних справ, яке й дозволило львівському консулу Ладіславу Граділу, користуватися послугами приватної аґенції, але їхню скаргу було відкинуто.

Як повідомив працівник прес-служби МЗС Чехії Їржі Бенеш, Граділ вже не очолює львівське консульство, і таким чином питання вичерпано.

Але чеські журналісти припускають, що випадок з українцями є класичним прикладом корупції, яка панує в деяких закордонних представництвах Чехії.powered by lun.ua