У Ющенка задоволені, що ПАРЄ визнала Росію порушницею

П'ятниця, 2 жовтня 2009, 14:35

У секретаріаті президента позитивно оцінюють резолюцію ПАРЄ "Війна між Грузією і Росією: рік по тому".

Про це журналістам повідомив заступник глави секретаріату президента Андрій Гончарук у п'ятницю в Києві.

"Ми вітаємо конструктивну роль Ради Європи, зокрема ПАРЄ, у врегулюванні конфлікту в Грузії, і сподіваємося, що ця організація й у майбутньому займатиме активну позицію в питаннях забезпечення регіональної безпеки", - сказав він.

Гончарук підкреслив важливість того, що в резолюції ПАРЄ грузино-російський "конфлікт класифікований, як війна, спровокована Росією, і що етнічні чищення дійсно були. Але не проти осетин, а проти грузинів".

За його словами, це спростовує велику частину російської пропаганди щодо суті конфлікту і доводить, що втручання РФ було неадекватним і свідчить про порушення норм міжнародного права.

Гончарук зазначив, що ключові положення резолюції збігаються з основними елементами позиції України щодо російсько-грузинської війни.

Зокрема, мова йде про підтвердження підтримки територіальної цілісності і суверенітету Грузії, про підтвердження необхідності повної імплементації угоди про припинення вогню, про визнання необхідності розгортання в регіоні не ангажованих міжнародних миротворчих сил.

За словами Гончарука, Україна також розділяє положення про створення належних умов для вирішення гуманітарних проблем на територіях, що постраждали від війни, доступ міжнародної допомоги населенню Абхазії і Південної Осетії.

Серед умов також забезпечення умов вільного переміщення цивільного населення через адміністративні кордони Грузії, у тому числі в Абхазію і Південну Осетію й у зворотному напрямку, створення умов для повернення біженців, а також створення умов для розслідування порушень прав людини, у тому числі етнічних, у ході і після припинення бойових дій, у тому числі на території Абхазії і Південної Осетії.

"Інтерфакс-Україна"

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.