У Ющенка попереджають: "Нафтогаз" у стані техдефолту

П'ятниця, 2 жовтня 2009, 15:11

НАК "Нафтогаз України" на сьогоднішній день знаходиться в стані технічного дефолту.

Про це заявив перший заступник глави секретаріату президента Олександр Шлапак на брифінгу.

"НАК "Нафтогаз" на сьогоднішній день знаходиться в стані технічного дефолту, оскільки не заплатив за своїми зобов'язаннями. НАК веде роботу з реструктуризації своїх боргових зобов'язань. Це нормальна робота, яка всіляко підтримується сьогодні й урядом, і, безумовно, президентом України", - сказав він.

Шлапак висловив сподівання, що делегація, що працює в Лондоні, успішно завершить переговори і частину боргового навантаження в розмірі 1,7 млрд дол. по зовнішніх зобов'язаннях буде відстрочено хоча б на якийсь період.

Він нагадав, що дефіцит бюджету НАК "Нафтогаз" до кінця цього року складає 33 млрд грн. і 1,7 млрд дол. - тільки мала частина цього дефіциту.

"Я хочу сказати, що "Нафтогаз" хворий значно серйозніше... НАК хворий через тарифи, через різницю в цінах, НАК хворий через неплатежі, через те, що його перетворили в соціальну контору, і хворий через те, що він, закриваючи всі ці діри, нахапався сьогодні надзвичайно багато позик", - підкреслив Шлапак.

Він вважає, що єдиний вихід зі сформованої ситуації – реалізація серйозних реформ у газовому секторі.

"Замість цього уряд не збирається робити нічого, ні з розподільчими рахунками, ні у ціновій політиці, навіть у тім, щоб заплатити школам і медзакладам додаткові ресурси…Уряд штовхає НАК фактично до банкрутства", - заявив він, повідомляє УНІАН.

При цьому секретаріат оцінює збитки "Нафтогазу" від зниження НКРЕ цін на газ для релігійних організацій у 167,2 млн гривень, повідомляють Українські Новини.

"Чому ціни не знизили для інвалідів? Для сирітських будинків? Для інших пільговиків? Тому що вони не добігли до прем'єр-міністра?" - задався питанням Шлапак.

Крім того, за підрахунками секретаріату, зниження ціни на газ для 5 хімічних підприємств призведе до збитків НАК в розмірі 566,73 млн гривень.

Через зниження для окремих категорій підприємств гірничо-металургійного комплексу і хімічної промисловості в розмірі 242 млн гривень.

Обкомpowered by lun.ua