Резерви НБУ на порятунок гривні можуть вичерпатися вже до кінця жовтня?

Субота, 3 жовтня 2009, 08:38

Доступні для валютних інтервенцій резерви НБУ можуть вичерпатися вже до кінця жовтня

Про це йдеться в статті "Дзеркала тижня".

Відповідно до одного з обговорених із МВФ критеріїв ефективності виконання програми, чисті валютні резерви НБУ мають становити еквівалент 16,6 млрд. дол. на кінець вересня ц.р.

Таким чином, у вересні на підтримку курсу Нацбанк міг витратити 1,37 млрд. дол. До кінця вересня з цієї суми було витрачено близько 1,3 млрд. дол., з яких на задоволення потреб банківських клієнтів пішла майже половина асигнувань — 530 млн. дол.

Виходячи з критерію ефективності резервів, який за четвертий квартал знижується з 16,6 до 14,9 млрд. дол., до кінця року НБУ може витратити лише 1,7 млрд. дол.

У резерви ж Нацбанку напряму потрапляють тільки 457 млн. дол., що залишилися від частки України в запозиченнях МВФ, які днями також були перераховані в Київ.

Таким чином, на початок жовтня в розпорядженні НБУ залишилося близько 2 млрд. дол. для здійснення інтервенцій на валютному ринку — сума точно недостатня, щоб повноцінно впливати на міжбанківський валютний ринок, наголошує видання.

Тільки цільові аукціони для погашення кредитних зобов’язань приватних клієнтів висмоктують із резервів близько 200 млн. дол. на місяць (загальна потреба — 600—650 млн. дол. до кінця року).

Ще близько 400 млн. дол. буде потрібно банкам для погашення своїх зовнішніх зобов’язань (Укрсиббанк і Альфа-Банк із синдикованими кредитами на 55 і 57,5 млн. дол.; банк "Форум" із єврооблігаціями на 100 млн. дол. із погашенням у жовтні, а також Укрсоцбанк із синдикатом на 200 млн. дол. із погашенням у грудні 2009-го).