Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

Українцям радять дивитись, кого вони обирають

Понеділок, 5 жовтня 2009, 08:30

Депутати не порушують права людини, блокуючи трибуну парламенту, однак їм треба нагадувати й про їхні обов’язки.

Так думку висловив представник польського відділення Гельсінського фонду з прав людини Ленур Керімов у розмові з "Німецькою хвилею".

Керімов зазначив, що українські депутати мають право на політичну дискусію – і нині цим правом активно користуються, що й проявляється у блокуванні трибуни Верховної Ради.

На думку правозахисника, виборцям не слід нарікати, адже саме цих людей вони вибрали для представлення своїх інтересів.

"Відповідати доведеться під час наступних парламентських виборів. Так відбувається в демократичних країнах. Якщо не подобається, як працюють депутати, що вони не можуть домовитися, то є можливість раз на 4-5 роки піти проголосувати і вибрати інших представників", - сказав Керімов.

Водночас, за його словами, люди можуть домагатися від парламентарів плідної роботи через власне право на свободу вираження думки, тобто – відкрито висловлюючи своє незадоволення.

Керімов нагадав, що ці права українців закріпленні не лише у національному законодавстві, а й гарантовані Європейською конвенцією про захист прав людини та основних свобод.

"Треба стимулювати суспільну дискусію і показувати владі, що люди не згодні з їхньою бездіяльністю. Треба домагатися, аби політики виконували свої передвиборні обіцянки", - сказав представник польського відділення Гельсінського фонду з прав людини.

Керімов зауважив, що подібні випадки є типовими й для Польщі, коли парламентарі, захопившись політичними спорами, забувають про свої повноваження законодавців.

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...
Реклама: