У МЗС розповіли, чого чекають від Євросоюзу

Середа, 7 жовтня 2009, 12:43

Україна очікує від саміту Україна - Євросоюз у грудні позитивних для себе рішень, зокрема, щодо поступового наближення до ЄС.

Про це розповів заступник міністра закордонних справ України Костянтин Єлисєєв в інтерв’ю Радіо "Свобода".

"На саміті 4 грудня ми очікуємо, що це буде конкретний та прагматичний захід, який допоможе: по-перше, ще раз відзначити той вагомий прогрес, який ми досягли за останні роки у наших двосторонніх відносинах, а по-друге, очікуємо рішення саміту, що сприяли б поступовому наближенню до ЄС у конкретних сферах", - сказав Єлисеєв.

"Йдеться і про створення спільного енергетичного простору, і підписання Україною договору про Енергетичне співтовариство, що фактично означатиме інтеграцію України до ринку ЄС, йдеться також про спільний авіаційний простір. Тобто рішення (на саміті) мають бути прагматичними. Україна наближається до ЄС", - додав він.

Щодо часових рамок скасування візового режиму між ЄС та Україною він сказав, що "багато факторів залежить від нас самих".

"Для запровадження безвізового режиму потрібна не тільки політична воля – вона у нас є, – потрібні певні фінансові ресурси (наприклад, кошти для впровадження біометричних паспортів), потрібна і безпосередня законодавча робота відповідних органів влади, зокрема, парламенту. Коли буде синергія всіх цих факторів – тоді можна казати, коли у нас буде безвізовий режим", - наголосив Єлисеєв.

За його словами, перепон для цього немає, політична воля з боку ЄС "існує".

"Ключове питання – це наскільки ми зможемо виконати умови для запровадження безвізового режиму. Наприклад, є умова щодо ратифікації певних конвенцій Ради Європи... Потрібно, щоб парламент ухвалив державну концепцію міграційної політики. Важливо, щоб створили єдиний міграційний орган, і цей процес вже йде. Якщо ми це все виконаємо, то безвізовий режим для наших громадян стане реальністю", - сказав Єлисеєв.

Щодо створення Зони вільної торгівлі, заступник голови МЗС сказав, що переговори тривають трохи більше року і ще залишаються питання, які обговорюють.

"Вони переважно стосуються доступу українських товаровиробників до ринку ЄС. В умовах фінансово-економічної кризи в європейських столицях посилилися протекціоністські настрої, і тому ми маємо зараз аргументовано працювати, щоб ці протекціоністські настрої негативно не відбилися на положеннях Угоди про зону вільної торгівлі", - зазначив Єлисеєв.

"Ключовим в угоді для нас є захист інтересів нашого товаровиробника – щоб його інтереси були враховані, щоб вона (угода про ЗВТ) сприяла розвитку експортного потенціалу України", - наголосив він.

За словами Єлисеєва, зараз іде дискусія про "реальні та конкретні речі" – сільгосппродукцію, санітарні та фіто-санітарні заходи, зняття технічних бар’єрів у торгівлі – "те, що допоможе нашому товаровиробнику без будь-яких перепон, без будь-яких додаткових фінансових навантажень продавати свою продукцію на ринках ЄС".powered by lun.ua