Ющенко готовий говорити про фінансову підтримку ЗМІ

Середа, 7 жовтня 2009, 16:33

Президент Віктор Ющенко готовий винести на розгляд Радбезу питання фінансової підтримки ЗМІ у бюджеті-2010.

"Я готовий провести засідання РНБО по тих питаннях, що потребують формального правового фіксування", - сказав президент на нараді з питань захисту свободи слова та розвитку теле- і радіопростору.

За його словами, йдеться, зокрема, про тему бюджетного забезпечення тих чи інших проектів, які стосуються інформаційного простору, повідомляє прес-служба президента.

"Те, що можна регулювати з правничої позиції як рішення РНБО і зафіксувати як норму, яку повинен витримати президент при розгляді бюджету 2010 року", - уточнив Ющенко.

"Ми могли б нашу тематику розширити і по проблемі формування українського інформаційного простору як такого", - додав президент.

За його словами, йдеться зокрема про кроки, які потрібно здійснити по територіях, де досі не виконується закон про мову. ЗМІ не можуть займати пасивну позицію у цьому питанні, переконаний Ющенко.

"Я хочу бачити у вас патріотів, яким не байдуже, в якому просторі ми живемо – в тому числі інформаційному, мовному, політичному. Кращої еліти ніж ви – важко шукати... Ви формуєте цілий пласт національної політики", - сказав до присутніх президент.

Ющенко запропонував провести нараду, аналогічну нинішній, приблизно за 1,5 місяця – із уважним вивченням озвучених ініціатив та розглядом найбільш актуальних питань.

"Підготуємо таке зібрання і проведемо, я вас запевняю, дуже цікаву розмову", - сказав Ющенко, додавши, що до участі у розмові за необхідності будуть запрошені представники органів влади та громадських ініціатив.

"Я надзвичайно ціную цей діалог в системі української інтелігенції. Нам треба більш якісно оцінити виклики, коли ми говоримо про прикладну тему – українського вільного слова, української журналістики – і зробити відповідні запобіжники", - сказав президент.

"Щоб ми потім не шкодували, що, на жаль, не відстояли те, що було в наших можливостях, і від цього програла одна з ключових позицій нашої свободи – свобода слова", - додав він.
powered by lun.ua