Костенківці пішли з коаліції під вибори

Середа, 7 жовтня 2009, 21:53

Вихід депутатів від Української народної партії з коаліції пов’язаний з наближенням президентської передвиборчої кампанії.

Про це заявив лідер УНП, депутат від НУ-НС Юрій Костенко в ефірі 5 каналу, коментуючи вихід з коаліції депутатів Ярослава Джоджика і Олександра Клименка.

"Пов’язане це з тим, що починається президентська кампанія. УНП буде брати в ній участь зі своїм кандидатом", - сказав він.

"З іншого боку, у фракції постійно ведуться дискусії про те, що треба підтримати одного кандидата, який має найбільший рейтинг, тобто діючого прем’єра", - зазначив депутат.

Він також наголосив, що члени УНП залишили коаліцію через "популізм, який загрожує національним інтересам".

"Це не демарш, а політична позиція. Відсутність можливості впливати на політику коаліції і уряду показує безперспективність подальшого перебування наших двох депутатів", - заявив Костенко.

Він наголосив, що УНП не добивається розвалу коаліції.

У свою чергу, депутат Джоджик, який залишив коаліцію, заявив, що це не було його автономне рішення: "Це було рішення керівного органу партії, яке відрядило двох депутатів своєї політичної групи для участі у коаліції".

"Досвід нашої участі у коаліції продемонстрував, що практично кожна вимога УНП, яка була напередодні утворення коаліції, не була виконана. Починаючи від того, які були укладені газові угоди, продовжуючи політикою щодо чорноморського флоту і багатьох інших питань", - зазначив депутат.

Коментуючи інформацію про те, що вихід депутатів УНП з коаліції може бути пов’язаний з відмовою Кабміну внести подання на призначення головою Мінвуглепрому кандидатури від УНП, Джоджик сказав: "Є категорія людей і політиків, які інших мотивів, ніж особистої меркантильної зацікавленості не визнають".

"І саме це дуже часто переносить на інших людей і на інших політиків", - зазначив депутат, додавши, що жодна публічна вимога УНП до уряду не була реалізована.powered by lun.ua