Рада звільнила суддю, який скасовував укази Ющенка про Піскуна

Четвер, 8 жовтня 2009, 17:18

Верховна Рада звільнила суддю Солом'янського суду Вадима Скорика, який визнав незаконним звільнення Святослава Піскуна з посади генпрокурора у 2007 році.

За звільнення проголосували 231 депутат з БЮТ, НУНС та блоку Литвина.

Проти були регіони і комуністи. Як заявив Михайло Чечетов, це "політична розправа над суддею".

Перед голосуванням голова Вищої ради юстиції Лілія Ізовітова заявила, що суддя кілька разів порушував присягу.

"Мова йшла про те, що суддя розглядав справу, порушуючи правила підвідомчості. Розглядаючи заяву Божка до блоку Черновецького про визнання рішення нечинним, допустив розгляд цієї справи у цивільному провадженні, здійснив певні заборони і фактично припинив своєю постановою рішення про відкликання депутата Дніпровської райради блоком Черновецького", - нагадала вона.

Крім того Ізовітова нагадала, що 25 травня 2007 року суддею винесено ухвалу про забезпечення позову Забарського В.В. до президента про припинення протиправних дій та визнання відсутньою компетенції президента щодо звільнення Святослава Піскуна з посади генерального прокурора, призначення Віктора Шемчука тимчасово виконуючим обов'язки генпрокурора та виведення внутрішніх військ МВС з підпорядкування міністра внутрішніх справ.

Суддя ухвалив зупинити дію відповідних указів президента від 24 травня 2007 року 469, від 24 травня 2007 року 470, від 25 травня 474.

Сам Скорик заявив, що "за цей час він зробив висновки, ... я думаю, що сумлінною працею я виправив положення і подальшому десятому закажу таке робити".powered by lun.ua