Ющенко погрожує не підписати бюджет

Четвер, 8 жовтня 2009, 19:00

Президент Віктор Ющенко не підпише держбюджет-2010, поки в ньому не будуть передбачені кошти на будівництво корветів.

Про це він заявив на прес-конференції у Криму, де відбулися тактичні навчання Військово-Морських Сил, повідомляє прес-служба глави держави.

Він відзначив низку суттєвих національних розробок у військово-технічній сфері, які мають знайти підтримку у бюджеті 2010 року, зокрема проект із розробки вітчизняного корабля класу "корвет".

За словами президента, у грудні 2010 року має бути завершена технічна частина розробки документації на цей проект. Він повідомив, що наприкінці грудня розраховує прийняти відповідний звіт під час засідання РНБО.

Ющенко особливо підкреслив, що йдеться про корабель виключно "українського виробництва, який закладатиметься та будуватиметься на українських верфях і матиме 65% українського озброєння".

Він звернув увагу на те, що цей проект здійснюється у співпраці з Німеччиною, Італією, США, Францією, Нідерландами та Швейцарією.

"Це найкращий корабель такого класу", – підкреслив президент, уточнивши, що йдеться як про технічні характеристики, так і рівень бойового оснащення.

Водночас він констатував, що на сьогодні для завершення роботи над технічною документацією армії бракує 300 тис. гривень.

"Нам треба зробити все, щоб бюджет 2010 року передбачив закладку 4 корветів. Через такого роду державне замовлення ми вийдемо на найефективнішу ціну бойової одиниці і розпочнемо серійне виробництво цього корабля", – сказав президент.

Ющенко нагадав, що Україна потребує 10 корветів, світова потреба становить близько 300 одиниць.

"Я не підпишу бюджет-2010, якщо в ньому не буде передбачено фінансування цієї програми. Я більше не повірю пустим словам, за якими не стоїть відповідальність по відношенню до Збройних Сил, зокрема у темі розвитку озброєнь", – попередив глава держави.

Ще однією важливою розробкою у сфері ВМС він назвав проект оперативно-тактичних ракетних комплексів.

За словами Ющенка, до 2012 року Україна матиме найдосконаліший комплекс такого класу із відмінними характеристиками, які переважають закордонні аналоги на 20-25%.

"Я все зроблю, щоб закладення роботи по цьому комплексу було проведено в 2010 році", – заявив він.powered by lun.ua