У Ющенка кажуть, що американців неправильно зрозуміли

1 перегляд
П'ятниця, 9 жовтня 2009, 18:21

США, можливо, мали на увазі використання українських радіолокаційних станцій, а не розміщення елементів ПРО в Україні.

Про це завив перший заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони Володимир Огризко, коментуючи інформацію щодо внесення американською стороною України до списку можливих майданчиків для розміщення елементів ПРО.

"По-перше, не знаю, наскільки точна це формулювання", - сказав він.

"Адже Україна ніколи не входила в список якихось територій, Україна - це незалежна держава, тому що держава - це де є президент, уряд, і ухвалюються рішення щодо ключових елементів своєї зовнішньої безпеки, оборони і так далі", - заявив Огризко.

"Тому, я думаю, що це чергові неточності наших ЗМІ, тому що я не уявляю собі, щоб такі формулювання були можливі зі слів будь-якого чиновника", - вважає.

Разом з тим, він припустив, що можливо США згадали про пропозиції щодо можливого використання українських радіолокаційних станцій, які розміщені в Мукачевому і Севастополі, в концепції створення або загальноєвропейської системи безпеки, або глобальної системи попередження ракетної атаки.

"Але ця тема не є сенсаційною - вона вже давно обговорюється", - констатував Огризко.

На його переконання, в цій ситуації варто спочатку дуже чітко і ясно розібратися, про що йде мова в цьому повідомленні американських ЗМІ.

"Але виходити, безумовно, з того, що на території України не можуть перебувати іноземні військові бази. Це написано в Конституції, і це стосується всіх без винятку, і ми говорили про це неодноразово", - сказав Огризко.

Він додав, що якщо ж буде йти мова про створення якоїсь глобальної системи протиракетної оборони, тоді "буде можливим і обговорення використання елементів такої системи, у тому числі на території України, але, безумовно, як українських військових об'єктів".

Як відомо, американські ЗМІ повідомили у п'ятницю з посиланням на заступника міністра оборони США Олександра Вершбоу, що він "додав Україну в список можливих майданчиків для розміщення радарів раннього попередження про ракетні пуски".

"Інтерфакс-Україна"

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua