Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

Україна знову на "передовій" серед кризових держав

Середа, 4 листопада 2009, 07:26

Україна найбільше постраждала від глобальної фінансової кризи серед країн Східної Європи та Центральної Азії.

Такі дані річного звіту Європейського банку реконструкції та розвитку щодо стану економік країн його діяльності – пост-комуністичних держав Східної Європи, Росії та Центральної Азії, передає "Німецька хвиля".

З 29 країн діяльності ЄБРР Україна увійшла в число п'яти, де падіння валового внутрішнього продукту за рік виражатиметься двозначним числом – 14%.

Проте вступ країни до СОТ допоміг пом’якшити протекціоністський тиск української влади під час кризи.

За даними ЄБРР, глибину кризи в Україні зумовило декілька чинників.

Крім глобальної фінансової кризи, це – падіння попиту на її продукцію за кордоном, падіння міжнародних цін на сталь та хімічні добрива – головні статті українського експорту, а також зростання цін на імпортований газ.

Прямі інвестиції в українську економіку скоротилися вперше за 10 років.

Стабільного росту української економіки можна досягти лише через глибокі структурні та інституційні реформи, можливо, у контексті подальшого зближення з ЄС, зазначається у звіті ЄБРР.

Банк вважає, що одним із найголовніших завдань Києва є стабілізація фінансового сектора, щоб банки могли відновити позики сектору нерухомості, який в Україні зазнав найбільшого удару з усіх країн діяльності ЄБРР.

Влада також повинна уникнути переведення у реальні гроші державного боргу та повернути державний дефіцит до стійкого стану.

Але перспективи одужання найближчим часом ускладнюються низьким попитом як в Україні, так і за кордоном, зазначає ЄБРР.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування