Фармацевти просять про пощаду

П'ятниця, 6 листопада 2009, 19:22

Фармассоціаціі просять владу допомогти зупинити дискредитацію фармгалузі у ЗМІ.

У тексті відкритого листа до президента Віктора Ющенка, прем'єра Юлії Тимошенко, спікера Володимира Литвина та секретаря Ради нацбезпеки і оборони Раїси Богатирьової викладене прохання зупинити масові перевірки фарморганізацій.

Автори листа запевняють, що вищевказані дії відносно фармгалузі невиправдані.

Відповідно до відкритого листа, зокрема, в результаті незважених дій в Україні почалася паніка, що призвела до ажіотажного попиту на медикаменти та призвела до непосильного навантаження на фармгалузь.

Говорячи про дискредитацію в ЗМІ, автори відкритого листа наводять приклад, коли фармацевтичні організації звинувачують у неготовності до епідемії грипу та несвоєчасному забезпеченні запасу медикаментів та засобів особистого захисту.

"Слід зазначити, що своєчасне створення та постійна підтримка такого запасу - це безпосереднє завдання держави", - сказано у листі.

Профільні організації звертають увагу, що фармкомпанії, які зазнали масових перевірок з боку Антимонопольного комітету, Держінспекції з контролю за цінами та Держлікінспекції не можуть нормально функціонувати.

"Замість того, щоб займатися забезпеченням ліками, працівники змушені витрачати свій робочий час на фактично цілодобове надання відомостей і необхідних документів всім категоріям перевіряючих", - констатується у документі.

Крім того, в листі йдеться, що негативна інформація про роботу фармгалузі, яка розповсюджується в ЗМІ, призводить не тільки до спотворення сприйняття її функціонування, але і як результат, породжує недовіру пацієнтів до фармацевтичних підприємств.

Відкритий лист підписано Всеукраїнською громадською організацією "Аптечна професійна асоціація України", Асоціацією фармацевтичних дистриб'юторів "Фарм Україна", Асоціацією фармацевтичних виробників України та Об'єднанням організацій та роботодавців медичної та мікробіологічної промисловості України.

Як зазначено в документі, цей відкритий лист складено від імені більше 300 тис. фармацевтів України.

"Інтерфакс-Україна"

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...