ВИБОРИ ПРОЙДУТЬ ЗА РЕЙДЕРСЬКИМ ЗАКОНОМ

Середа, 2 грудня 2009, 14:05

Верховна Рада скасувала проект змін до законодавства про вибори президента.

Депутати розглядали закон протягом двох днів і провалили всі поправки.

Унаслідок цього чинним залишився закон, до якого мали претензії президент, Конституційний Суд та Венеціанська комісія щодо його недемократичності.

Як заявив Іван Заєць, редакція закону, яка залишається чинною, "не гарантує прозорих виборів, призведе до зловживань напруги на виборах".

"Якщо одна сила думає, що в неї потенціал рейдерів більший, ніж в інших, ви глибоко помиляєтеся. Ви битиметеся між собою, а страждатимуть виборці. Мені дивно, що вчора й сьогодні ламали цю комедію", - заявив депутат.

"Схема ліквідації цього закону була дуже простою – не приймати поправки, норми президентського закону не голосувати. Ми спустили цей законопроект", - додав Заєць.

Водночас регіонал Олександр Єфремов запропонував працювати з чинним законом і ухвалити новий проект з урахуванням претензій КС.

Як відомо, влітку депутати БЮТ і ПР спільно ухвалили зміни до закону про вибори, які були розкритиковані президентом, Конституційним Судом та Венеціанською комісією.

Після рішення КС депутати в першому читанні внесли відповідні поправки до закону, але внаслідок голосування у вівторок-середу ці зміни були провалені. Таким чином, закон лишився в літньому варіанті.powered by lun.ua