Європейці уже вказали Україні на невиконані обіцянки

П'ятниця, 4 грудня 2009, 08:11

Представники ЄС розчаровані відсутністю результатів у роботі української влади, що мали б наближати Україну до європейських стандартів.

Рік тому на нинішній саміт Україна - ЄС у Києві покладали великі надії, очікували підписання угоди про асоціацію з ЄС, але ще до зустрічі Україні дали зрозуміти, що цього не станеться, зазначає "Бі-Бі-Сі".

Для боротьби з корупцією потрібна воля і створення таких умов, які би зменшували адміністративне регулювання для ведення бізнесу.

Натомість, сказав постійний представник Євросоюзу в Україні Жозе Тешейра, обіцяники влади у Києві впроваджувати реформи не виконуються.

Тешейра нагадав, що одразу після "помаранчевої революції" чільні українські керівники заявляли про потребу конституційної реформи, щоб краще окреслити повноваження різних гілок влади, але жодного поступу у цьому не було досягнуто.

Представник ЄС також вказав на відсутність реформ в економіці, які зменшували б бюрократичні перешкоди для ведення бізнесу, та брак намагань диверсифікувати економіку, яка виявилася залежною від кількох енерговитратних і вразливих до міжнародних криз галузей.

Тешейра також заявив, що не бачить в української влади волі до боротьби з корупцією.

Співзвучними, хоч і більш дипломатичними, були заяви напередодні п’ятничного саміту з вуст інших чільних представників ЄС.

Президент Єврокомісії Жозе Мануель Барозу заявив про підтримку України, однак зауважив: "Водночас ми сподіваємося, що політичні лідери України впевнено і рішуче здійснять суттєві кроки в програмі реформ".

Комісар ЄС Беніта Фереро-Вальднер також сказала: "Ми будемо закликати наших українських партнерів дати новий імпульс українським реформам".

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування