Турчинов визнав: вакцина від майбутніх грипів не допоможе

П'ятниця, 4 грудня 2009, 16:36

Грип швидко мутує й нинішня вакцина від "свинячого грипу" не допоможе, якщо в новому році в Україну прийде інший вірус.

Це визнав перший віце-прем'єр Олександр Турчинов, коментуючи в інтерв'ю журналу "Профіль" думку про те, що "поголовна" вакцинація зараз не має сенсу.

"Грип швидко мутує, і, справді, ця вакцина в майбутньому вже не допоможе: у новому році до нас може прийти зовсім інший вірус", - сказав він.

"Потрібна буде нова вакцина. І для фармацевтів епідемія грипу справді – подарунок долі", - визнав перший віце-прем'єр.

"Але в мене декілька знайомих втратили близьких. Формула каліфорнійського грипу A/H1N1 – це формула іспанки, яка забрала мільйони життів. Навіть в умовах сучасної медицини 2% захворілих помирають", - зазначив він.

"Думаю, що кожен із нас не хотів би опинитися у цих 2 відсотках", - сказав Турчинов.

За його словами, "епідемія каліфорнійського грипу" продемонструвала, що "система охорони здоров'я зовсім не готова до серйозних випробувань".

"Так, ми локалізували небезпеку, зупинили поширення грипу, але питання до кінця не вирішене. Нам потрібно в найкоротший термін переобладнати лікарні, закупити ефективні ліки й вакцини, підвищити оплату праці лікарям", - зазначив Турчинов.

Тому він порадив парламентарям, які заблокували виділення 1 мільярда гривень на боротьбу з епідемією, "перед ухваленням рішення подивитися закордонне телебачення: у Франції, Австрії, Німеччині сьогодні реальна паніка, - а потім побувати в будь-якій районній лікарні".

"Ми зуміли жорсткими заходами локалізувати хвилю каліфорнійського грипу, а в інших країнах вона лише починається. Але ж ніхто не гарантує, що другої хвилі не буде", - сказав перший віце-прем'єр.

"І ще додайте сюди наші національні особливості: то всі з переляку ховаємося по домівках, дітей на вулицю не випускаємо, то гуляємо по повній, за всі дні карантину", - додав він.

Як відомо, в Україні три тижні тривав карантин через епідемію грипу й гострих респіраторних захворювань. Також були зафіксовані випадки захворювання на так званий "свинячий" (каліфорнійський) грип A/H1N1 і смертей від нього.

Після заяви, що Україна "увійшла в епідемію свинячого грипу", уряд терміново закупив декілька партій противірусного препарату "Таміфлю".

Крім того, МОЗ заявляло, що в Україні йде процес реєстрації двох вакцин від "свинячого грипу" – канадського й російського виробництва – але це не означає, що саме вони будуть використовуватися для масової вакцинації.
powered by lun.ua