Поета Симоненка не хочуть висувати на "Героя" через Ющенка

Вівторок, 8 грудня 2009, 12:34

 Останні укази президента Віктора Ющенка про присвоєння державних нагород деморалізують нагородну систему України.

Таку думку висловив віце-спікер Микола Томенко, коментуючи останні вручення державних нагород Ющенком.

"За останній період стала очевидна абсурдність і аморальність нагородної системи України", - сказав він.

На думку Томенка, цілком очевидно, що рішення про нагородження приймаються кількома посадовими особами секретаріату президента.

"Адже викликає великий сумнів, що Комісія державних нагород та геральдики, в яку, зокрема, входять В'ячеслав Кириленко, Іван Вакарчук та інші могла би погоджувати такі рішення", - зазначив він.

Одними з найбільш резонансних, на думку Томенка, стали останні нагородження, наприклад, присвоєння "Героя України" міністру аграрної політики Юрію Мельнику.

Томенко також нагадує, що "так звана група прихильників компанії "Наша ряба" влітку вже отримала одного "героя", ним став голова правління акціонерного товариства "Миронівський хлібопродукт" Юрій Косюк".

"Присвоєння президентом звання "Герой України" голові Рахункової палати Валентинові Симоненку також засвідчило, що дружні стосунки з керівництвом секретаріату президента важливіші за громадську підтримку та суспільний авторитет", - сказав він.

"Можна лише уявити собі скільки ще "Орденів князя Ярослава Мудрого" буде вручено таким як Леонід Черновецький, а "Героїв України" бізнес партнерам чи сімейним друзям Секретаріату Президента в останні місяці президентства Віктора Ющенка", - додав Томенко.

Він також зазначив, що громадський оргкомітет з підготовки та відзначення 75 річниці з дня народження поета Василя Симоненка на своєму останньому засіданні готував звернення про присвоєння йому звання Героя України посмертно.

"Однак, після останніх нагородних акцій, напевно, треба почекати нової нагородної системи і нового президента", - сказав Томенко.

Як відомо, минулого тижня Ющенко присвоїв звання Героя України міністру аграрної політики Юрію Мельнику.

Мельник вважається близьким до голови ДУС і виборчого штабу Ющенка Ігоря Тарасюка.

Українська правдаpowered by lun.ua