У Москві у новорічну ніч розігнали мітинг. Президент Європарламенту шокований

7 переглядів
П'ятниця, 1 січня 2010, 18:32
 

Президент Європарламенту Єжи Бузек закликає російську владу звільнити арештованих в новорічну ніч у Москві правозахисників, серед який лауреат премії ім. Сахарова Людмила Алексєєва.

Про це йдеться у зверненні президента Європарламенту, повідомляє УНІАН.

"Я глибоко та особисто вражений від думки, що ця поважна 82 річна жінка провела новорічну ніч в російському арешті", - зазначено у зверненні.

Бузек також написав, що він "глибоко розчарований та шокований" фактом затримання російських правозахисників у Москві.

"Заходи міліції були абсолютно невідповідними. Затримані протестувальники повинні бути звільнені негайно. У демократичній державі, люди мають право організовувати протести, навіть проти урядів та властей", - сказано у повідомленні.

"Свобода слова та висловлення власної думки є основою людських прав", - додав Бузек.

Він також зауважив, що під час вручення Алексєєвій нагороди ім.Сахарова, присудженої їй за правозахисну діяльність Європарламентом, у грудні минулого року журналісти запитували, чи вона не боїться повернутися до Росії.

"Дія міліції в Москві стала відповіддю, що розчаровує", - відзначив Бузек.

Як відомо, увечері в четвер на Тріумфальній площі в Москві було затримано, за різними даними, від 30 до 50 осіб, які прийшла вимагати дотримання 31-ої статті Конституції Росії, що гарантує свободу мирних зібрань.

Також міліція затримала й декількох перехожих, які брали участь у народних гуляннях.

За повідомленням низки ЗМІ, співробітники правоохоронних органів поводилися з громадянами особливо жорстко, а главу Московської Гельсінської групи Алексєєву мало не збили з ніг.

Своє занепокоєння з цього приводу вже висловила Адміністрація США.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua