Яценюк не хоче, щоб президент перетворився у дракона

Субота, 9 січня 2010, 18:05
Кандидат у президенти Арсеній Яценюк висловився проти впровадження в Україні чистої президентської моделі управління.

Про це він заявив у суботу, 9 січня, під час зустрічі з виборцями у місті Ніжині Чернігівської області, повідомляє прес-служба Фронту змін.

"Завжди є ризик у тому, що влада належить одній людині... Ми бачили багато прикладів, коли президент перетворюється на "дракона". Таке було і в нашій історії", - сказав Яценюк.

Кандидат переконаний, що в Україні повинен бути сильний президент, який співпрацюватиме з ефективним парламентом.

"В Україні повинен бути сильний президент, але немає жодної країни, яка працює без парламенту. Інше питання, що в країні має бути парламент, а не закрите акціонерне товариство", - наголосив він.

Яценюк підкреслив, що зараз найбільше повноважень в Україні має прем'єр. На його думку, це сталося внаслідок конституційних змін 2004 року, які, за словами політика, зруйнували державну владу.

"Коли 2004 року зрозуміли, що треба негайно проводити третій тур виборів, бо Янукович програє і, скоріше за все, Ющенко буде президентом, прийняли рішення за принципом "так не дістанься ти нікому, державна владо", - зазначив він.

Яценюк вважає, що для України оптимальною є парламентсько-президентська форма правління.

Політик заявив, що сфера відповідальності президента - зовнішня політика, оборона, гарантування особистих прав громадян, робота суду, правоохоронної системи, міліції, СБУ.

На його думку, уряд має відповідати виключно за економічні питання.

Що стосується роботи парламенту, Яценюк зазначив, що народні депутати повинні представляти не тільки інтереси партій, але й своїх регіонів.

Причому, за словами кандидата, президент повинен мати право розпустити парламент за так званими "політичними мотивами".

Українська правда

powered by lun.ua