Волю людей на виборах можуть заблокувати комісії - Пинзеник

Четвер, 4 лютого 2010, 08:21

Ухвалені в середу зміни до закону про вибори президента несуть загрозу не лише виборам 7 лютого, а й майбутнім виборчим перегонам.

На цьому наголосив екс-міністр фінансів Віктор Пинзеник, коментуючи закон про внесення змін до закону "Про вибори президента України" (щодо організації роботи виборчих комісій), повідомляє УНІАН.

Зокрема, за його словами, "вилучення норми щодо кворуму створює ризик неможливості встановлення результатів виборів".

"За відсутності вимог щодо кворуму може з'явитися кілька рішень комісій. Хто буде суддею щодо легітимності цих рішень?", - зазначив Пинзеник.

"Очевидно, є прогалина в чинному законодавстві, що дозволяє блокувати волевиявлення людей через виборчі комісії", - вважає він.

"Є ненормальним, коли і в першому і в другому випадках, не громадяни України, а незначна частина людей у складі виборчих комісій та суди визначають долю виборів", - сказав Пинзеник.

Він наголосив: "Це вкрай небезпечно. І це не останні вибори".

Пинзеник упевнений, що змінювати закон треба, усунувши з нього норми, що передбачають формування комісій виключно з представників двох кандидатів.

На його думку, "варто включити до комісій представника "третьої" сили, наприклад, громадських організацій з метою недопущення блокування результатів виборів".

При цьому Пинзеник додав, що до цієї проблеми треба повернутися після 7 лютого.

Він також висловив переконання, що "президентові варто накласти вето на закон "Про внесення змін до закону "Про вибори президента України".powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!