У Тимошенко відхрестилися від "експропріації" фірташівського газу

Вівторок, 9 лютого 2010, 22:25
Уряд України відкидає звинувачення Centragas у нібито експропріації 11 мільярдів кубометрів газу.

Про це йдеться у заяві уряду, поширеній у відповідь на заяву Centragas від 5 лютого відносно арбітражного провадження проти українського уряду у зв'язку з так званою "експропріацією" 11 млрд. куб. м газу.

"Уряд упевнений у своїй позиції і готовий її захищати проти будь-яких тверджень", - наголошується у заяві.

У документі зазначається, що уряд України високо цінує іноземні інвестиції і висловлює жаль з приводу виникнення цієї суперечки, однак наголошує, що публічні заяви, подібні зробленій компанією Centragas, не є правильним способом вирішення таких питань.

"У будь-якому випадку, уряд України заявляє, що всі ці питання будуть належним справедливим чином вирішені, або шляхом прямих переговорів, або в судовому порядку", - йдеться у заяві.

"Тому, будь-який подальший обмін публічними заявами на даний момент є недоречним", - наголошується у документі.

Крім того, як заявив перший заступник міністра юстиції Євген Корнійчук, письмову відповідь компанії Centragas українська сторона направила у вівторок, повідомляє Інтерфакс.

Він ще раз підкреслив, що позиція Києва полягає в тому, що ніяких відносин з компанією Centragas ні український уряд, ні "Нафтогаз" не мають.

Тому свої претензії Centragas доцільно направляти на адресу компанії РосУкрЕнерго, акціонером якої вона є.

Корнійчук підтвердив, що в даний час претензії РосУкрЕнерго до "Нафтогазу" з приводу 11 млрд. куб. м газу розглядає Стокгольмський арбітраж.

Як відомо, Centragas контролюється українським підприємцем Дмитром Фірташем.powered by lun.ua