СБУ впіймала банду, що "пасла" прокурорів, Червоненка і не тільки

Вівторок, 2 березня 2010, 10:50

СБУ розкрила банду, що займалася незаконною детективною діяльністю і збирала інформацію про приватне життя громадян.

Як розповіла керівник прес-центру СБУ Марина Остапенко в понеділок на брифінгу в Києві, угруповання діяло протягом тривалого часу. До його складу входило близько 20 осіб.

Зокрема, вони пропонували платні послуги по прослуховуванню телефонних переговорів.

Так, доба прослуховування коштувала для клієнтів $50, приховане стеження - $250, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Такі протиправні дії відбувалися на території Дніпропетровської області, у Києві, Одесі щодо співробітників прокуратури, міліції, чиновників державних установ, а також бізнесменів.

Зокрема, за словами Остапенко, одним з чиновників, телефони якого прослухувалися, є заступник глави Київської міської державної адміністрації Євген Червоненко.

Угруповання очолював житель Дніпропетровська, громадянин України. В даний час він утримується під вартою.

19 лютого в ході спецоперації співробітники СБУ затримали одного з учасників угруповання під час вилучення ним технічного пристрою зняття інформації з телефонних каналів зв'язку.

Одночасно СБУ затримало ще трьох членів угруповання, що вели спостереження за черговим потерпілим від їхньої незаконної діяльності.

У зловмисників вилучені техзасоби негласного одержання інформації й отримані ними матеріали незаконного прослуховування, візуального спостереження, що свідчать про втручання в приватне життя громадян.

Щодо членів угруповання слідчий відділ УСБУ в Дніпропетровській області порушив кримінальну справу за частиною 2 статті 361 (несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин, комп'ютерів, автоматизованих систем), а також по статті 361-2 (несанкціонований збут або поширення інформації з обмеженим доступом) Кримінального кодексу України.powered by lun.ua