Литвин покликав депутатів, щоб спростити народження коаліції

Четвер, 4 березня 2010, 11:24

Спікер Верховної Ради Володимир Литвин зібрав лідерів фракцій на погоджувальну раду щодо питання внесення змін до регламенту Верховної ради.

Перед цим, не зважаючи на протести фракції БЮТ, 231 депутат проголосував за винесення цього питання на розгляд парламенту.

З БЮТ за це проголосували лише 4 депутати, з НУНС – 7.

Перед цим депутат від Партії регіонів Олександр Єфремов заявив, що в четвер на регламентному комітеті було розглянуто питання про внесення змін до регламенту. Він попросив поставити його на розгляд одразу.

В свою чергу депутат від НУНС Анатолій Матвієнко заявив, що тим, що ще "гарячий документ" ставиться на розгляд парламенту, бо з ним ще потрібно ознайомитись і чи відповідає він  Конституції.

"Я вже бачу тут порушення Конституції", - заявив він.

Депутат від БЮТ Андрій Шкіль назвав це "ґвалтуванням Конституції". "Ви хочете одним махом заборонити суспільству керувати своїми депутатами в парламенті. В Конституції прописано, що коаліцію формує більшість", - наголосив він

Як відомо, Партія регіонів намагається внести зміни до регламенту.  Вони пропонують вилучити з тексту закону норму про те, що коаліція формується депутатськими фракціями.

Водночас, згідно з чинним законодавством, до коаліційної угоди "додаються  списки  членів  депутатських  фракцій,  що   сформували коаліцію, з особистими підписами народних депутатів", які є невід'ємною складовою коаліційної угоди.

Українська правдаpowered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!