У Азарова хочуть зробити з України федерацію

П'ятниця, 30 квітня 2010, 11:14
 

Віце-прем'єр із питань регіональної політики Віктор Тихонов виступає за федералізацію України.

Про це він сказав в інтерв'ю виданню "Газета 2000", передають Українські новини.

"Я переконаний прихильник ідеї децентралізації влади та федералізму", - сказав Тихонов.

При цьому він зазначив, що наприкінці ХІХ - початку ХХ століть ідею федеративної України підтримували Михайло Драгоманов та Михайло Грушевський, а на виборах президента 1991 року за федеративний устрій виступав В'ячеслав Чорновіл.

Віце-прем'єр підкреслив, що в 1996 році, із прийняттям Конституції, дискусія за цим питанням була завершена, оскільки був закріплений унітарний статус України, однак, за його словами, багато питань територіальної організації держави не було вирішено.

"Практика показала, що сучасна модель не відповідає сучасним завданням. Скільки б ми не говорили про прагнення встати в один ряд з розвиненими країнами Європи, якщо не будемо нічого змінювати, то навряд чи досягнемо позитивних зрушень", - уважає Тихонов.

Віце-прем'єр зазначив, що президент Віктор Янукович поставив перед урядом завдання з децентралізації влади, і напрацювання в даній сфері є, однак, з його слів, це справа не одного місяця.

Як повідомлялося, в 2007 році Партія регіонів заявляла про готовність внести у Верховну Раду вже готовий проект змін у Конституцію, який передбачає децентралізацію влади.

Депутат Ради, член фракції Блоку "Наша Україна - Народна Самооборона" Юрій Ключковський тоді заявив, що за розробленими ПР змінами Конституції щодо децентралізації влади стояла ідея федералізму.

Відповідно до статті 2 Конституції, Україна є унітарною державою.powered by lun.ua