У Тимошенко нарахували понад 20 "потенційних перебіжчиків"

Середа, 7 квітня 2010, 12:30


Керівництво Блоку Юлії Тимошенко підозрює в симпатіях до коаліції близько двох десятків народних депутатів.

Про це повідомило газеті "Комерсант-Україна" джерело в БЮТ.

"Ми нарахували 21 потенційного перебіжчика, але прізвища поки не назвемо, бо розраховуємо, що вони передумають", - сказав співрозмовник видання.

Як відомо, раніше народний депутат БЮТ Андрій Портнов перейшов на посаду заступника глави адміністрації президента Віктора Януковича і склав депутатські повноваження.

Лідер БЮТ Юлія Тимошенко після цього заявила, що в її блоці, до якого входять три партії - ВО "Батьківщина", Українська соціал-демократична партія і партія "Реформи і порядок" - відбудеться "велика чистка".

Представник "Батьківщини" народний депутат Андрій Шкіль упевнений, що чистки торкнуться головним чином цієї партії - і залишаться лише ті, "хто корисний для партії".

"Нам потрібно зрозуміти, хто вміє працювати, а хто - ні. Підбиття підсумків виборів - лише елемент партійної роботи. У партії є багато інших проблем - наприклад, у діяльності місцевих рад і органів влади, а також партійних організацій на місцях", - сказав він.

Шкіль відмовився уточнити, хто саме буде позбавлений партквитка. Він повідомив, що після того, як керівництво БЮТ "зробить відповідні висновки", вони будуть оголошені на з'їзді "Батьківщини", запланованому на середину травня.

Нардеп-бютівець V скликання Микола Замковенко зазначає, що після скасування мажоритарної системи виборів "у БЮТ потрапили незрозумілі люди".

"Список заповнювався ким випало. Почали процвітати кумівство, сватівство, родинні зв'язки, місця в списках купували олігархи для своїх дітей. Тому питання про чистки в партії назріло давно", - каже він, додаючи, що "очистити списки БЮТ необхідно на 60%".

А інший колишній соратник Тимошенко, член фракції БЮТ у Верховній Раді V скликання, а тепер народний депутат Партії регіонів Володимир Олійник вважає заяви лідера БЮТ черговим піар-ходом.

"Після Андрія Портнова з БЮТ підуть і інші, і Тимошенко хоче подати це як чистки", - сказав він газеті.

На думку Олійника, Тимошенко необхідно почати чистки в БЮТ із самої себе і добровільно піти у відставку з посади голови ВО "Батьківщина".

"Щоразу вона запевняє, що в БЮТ - найчесніші люди, а коли вони йдуть із блоку, то ніхто не хоче аналізувати: чому? А причина одна - у БЮТ панує диктатура", - заявив Олійник.powered by lun.ua