У Європі вважають, що союз з Росією зажене Україну у глухий кут

П'ятниця, 9 квітня 2010, 00:18
Створення газового консорціуму з Росією може зашкодити зближенню України та ЄС.

Про це заявив представник Єврокомісії, відповідальний за переговори з Україною про нову угоду про асоціацію, Хьюг Мінгареллі, повідомляє ВВС.

Він вважає, що створення газового консорціуму суттєво посилить вплив російського "Газпрому" на український газовий ринок.

Крім того, представник Єврокомісії зазначив, що вступ України до Митного союзу з Росією, Білоруссю та Казахстаном неможливий одночасно зі створенням зони вільної торгівлі з ЄС.

"Якщо Україна повинна буде долучитися до цього Митного союзу, стане надзвичайно складно для цієї країни сформувати зону вільної торгівлі з ЄС", - сказав Мінгареллі.

"Формування Митного союзу означатиме, що Україна приєднається до спільних зовнішніх тарифів з трьома країнами, торгівля яких з ЄС дуже мало лібералізована. І, боюсь, ми опинимося у глухому куті", - заявив він.

Водночас у Брюсселі заявляють, що не мають підстав не довіряти президенту Віктору Януковичу, коли той заявляє про пріоритетність європейської інтеграції.

"У Єврокомісіїї звертають увагу на той факт, що Янукович свій перший візит здійснив до Брюсселю, де пообіцяв докласти максимум зусиль для якнайшвидшого завершення переговорів щодо нової угоди про асоціацію", - йдеться у повідомленні.

За словами представника Єврокомісії, ці промови були підтримані призначеннями на ключові посади осіб, відданих просуванню України до ЄС.

До них Мінгареллі відніс прем'єра Миколу Азарова, віце-прем'єра Сергія Тігіпка та міністра закордонних справ Костянтина Грищенка.

За словами єврочиновника, якщо Україна і далі працюватиме так, як протягом останніх трьох років, то переговори можна буде завершити протягом 12-ти місяців.

Українська правдаpowered by lun.ua