У "Регіонах" упевнені, що "ластівки" опозиції тепер полетять до них "зграями"

1 перегляд
П'ятниця, 9 квітня 2010, 12:07


Рішення Конституційного Суду про конституційність входження окремих депутатів до коаліції стане стимулом для переходу в неї нових депутатів.

У цьому упевнений радник президента, нардеп-регіонал Михайло Чечетов, пише газета "Сегодня".

"Рішення КС - це стимул для перельоту в коаліцію вже не окремими ластівками, а цілими зграями з БЮТ і НУНС", - заявив він.

"В умовах стабільності люди захочуть працювати на творення, а не на руйнацію. Андрій Портнов уже вибрав цей шлях, і таких людей - десятки", - сказав Чечетов.

"До осені коаліція із союзниками має скласти 300 депутатів (кількість, яка дозволяє змінювати Конституцію)", - упевнений він.

За інформацією видання, зараз найбільш близька до переходу в коаліцію група Давида Жванії з "Народної Самооборони" (НУНС), у складі якої, за різними оцінками, від 6 до 8 осіб (із них 2-є уже входять до коаліції).

Чечетов також стверджує, що рішення КС щодо законності нинішньої коаліції - "це найпотужніший фактор стабілізації країни".

"Звичайно, окремі маргінальні політики погаласують, посвистять, але вони вже не відіграють жодної ролі, тому що ні країна, ні світ їх не підтримують", - заявив "регіонал".

У Партії регіонів також упевнені, що після рішення КС нинішня конструкція влади проіснує як мінімум до чергових парламентських виборів 2012 року.

Зі свого боку, "опозиційний прем'єр" Сергій Соболєв стверджує: "У коаліції є великі гравці - КПУ і Блок Литвина, для яких подальший приріст коаліції загрожує втратою "золотої акції".

"Тому вони зроблять усе, щоб глобальне розширення коаліції не відбулося. Як тільки ця цифра буде доходити до 260, у них завжди буде виходити мінус 20", - упевнений Соболєв.

Однак якщо буде великий приплив "одинаків" із БЮТ і НУНС, від комуністів і "литвинівців" уже мало що залежатиме.

На думку політолога Вадим Карасьова, "верхівка комуністів не зможе більше шантажувати уряд і президента виходом із коаліції", а представники президента тоді "самі зможуть установити прямий контакт із рядовими комуністами - у результаті в дрібних партійних фракцій зникнуть усякого роду золоті й срібні акції".

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua