Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

Екологи проти того, щоб ЧФ Росії забруднював Крим до 2042 року

Субота, 1 травня 2010, 09:57

Українські екологи підписали лист до керівників парламенту з проханням дати інформацію про можливі загрози екології Криму від Чорноморського флоту Росії.

У своєму зверненні керівники екологічних організацій зазначили неприпустимість ігнорування екологічної складової наслідків продовження перебування ЧФ Росії на території України.

Зокрема, за їхніми даними, ЧФ РФ є одним з найбільших забруднювачів навколишнього середовища на території Севастополя і Криму в цілому.

Також, за їхніми словами, об'єкти ЧФ РФ негативно впливають на стан здоров'я населення регіону, існування екосистем та природних ландшафтів, здійснюючи небезпечні викиди шкідливих речовин в атмосферу і гідросферу, генеруючи потужне електромагнітне та іонізуюче випромінювання.

За словами екологів, у Севастопольських бухтах концентрація нафтопродуктів у 180 разів перевищує гранично допустиму концентрацію, а кораблі і берегові частини ЧФ щоденно скидаються в море тисячі тонн неочищених стоків.

"Значну загрозу навколишньому середовищу несуть напівзатоплені і заіржавілі військові кораблі і підводні човни флоту. По суті, Севастопольські бухти практично знищені як середовище для існування риби та морських організмів", - йдеться в заяві.

Екологи також стурбовані тим, "з яким поспіхом проект щодо перебування Чорноморського флоту Росії в Криму було внесено на ратифікацію до Верховної Ради".
 
"Згідно з Конституцією та Конвенцією про доступ до інформації, участь громадськості в процесі рішень і доступу до правосуддя з питань, що стосуються навколишнього середовища (Оргузська конвенція), ратифікованої Україною, українські громадяни мають право на доступ до екологічно важливої інформації та участь в ухваленні рішень, що стосуються навколишнього середовища", - підкреслюють екологи.

"...Просимо забезпечити таке наше право на ухвалення рішення про перебування ЧФ РФ на території України. Ми вимагаємо надати повну інформацію про шкоду для навколишнього середовища України, завдану ЧФ РФ за весь період перебування, а також інформацію про нові ймовірні екологічні загрози в разі продовження терміну перебування ЧФ РФ на території України", - йдеться у зверненні.

"Ми також вимагаємо зупинити процес ратифікації, провести широке громадське обговорення і вже за його підсумками приймати зважене і екологічно обгрунтоване рішення, яке в повній мірі має відповідати національним інтересам України", - заявляють екологи.

Лист підписали керівник Всеукраїнської екологічної ліги Тимочко, Всеукраїнської екологічної громадської олрганізаціі Голубовська, організації "Мама-86" Онісімова, Української екологічної асоціації "Зелений світ" Самойленко, Всеукраїнської громадської організації "Чиста хвиля" Єрішева.

Серед підписантів також - керівник Національного екологічного центру України Сіренко, Українського ботанічного товариства Ситник, Української екологічної асоціації "Зелений світ" Коробко, організації "Екологія. Право. Людина" Кравченко, Національного молодіжного центру "Екологічні ініціативи" Коротких.

Інтерфакс-Україна

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: