Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

Регіонали жадають відповідальності журналістів за "безвідповідальних політиків"

Понеділок, 3 травня 2010, 13:59
 

Регіоналка Олена Бондаренко заявила, що журналісти мають нести відповідальність за публікацію "безвідповідальних заяв політиків".

Про це повідомляє прес-служба Партії регіонів.

"Свобода слова - це, насамперед, право висловлювати вільно свої думки, у той же час не порушуючи чужі права, тому що наше право завжди закінчується там, де починається право іншої людини", - сказала вона.

"І другий немаловажний момент - це відповідальність. У даному випадку щодо свободи слова мається на увазі відповідальність за те слово, що ти вимовляєш. І якщо воно брехливе, ти маєш нести за це відповідальність", - заявила Бондаренко.

На думку депутата, ця норма в Україні не розвинута.

"Ми бачимо безвідповідальні заяви політиків, потім - безвідповідальне транслювання цих заяв через безвідповідальні засоби масової інформації", - заявила вона.

"І ми потім бачимо, яким чином ця безвідповідальність іржею в'їдається в мозки наших громадян і осідає там абсолютно перекрученими суспільними установками або якимись сформованими не тобою і не справжнім станом речей переконаннями і стереотипами", - зазначила депутат.

Ще одною тенденцією вона назвала "зайву політизацію і суб'єктивізацію журналістики".

"На жаль, велика частина журналістів у нас страждає політичною заангажованістю, прихильністю до тієї або іншої політичної системи поглядів і демонстрацією через свою роботу цих політичних поглядів. Тобто зараз у нас - журналістика ідей, журналістика точок зору і думок, а не журналістика фактів", - вважає Бондаренко.

"А це суттєва підміна понять, у тому числі і по свободі слова. На жаль, нашому глядачеві, читачеві, слухачеві більше дають якісь висновки, якусь готову інтелектуальну жуйку, перероблену кимсь, не залишаючи заділу для власних міркувань, щоб громадянин міг одержати тільки фактаж і робити висновки самостійно", - відзначила депутат.

При цьому Бондаренко відзначила, що нова влада переборе проблеми "в інформаційних відносинах".

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: