Польща хоче імпортувати в 40 разів більше газу з України

Понеділок, 7 червня 2010, 11:00
 

Польська національна нафтогазова компанія PGNiG планує збільшити імпорт газу з України до 200 млн. кубометрів із 5 млн. кубометрів, імпортованих минулого року.

За інформацією польської Gazeta Wyborcza, PGNiG хоче збільшити імпорт завдяки газопроводу з Грубешова на кордоні з Україною до Замостя (Люблінське воєводство), завершення спорудження якого заплановане на третій квартал 2010 року.

Видання зауважило, що газопровід, який з`єднує українську газотранспортну систему з Грубешовом, залишається єдиним у Польщі, який належить дочірній компанії PGNiG, а не спеціально створеній 5 років тому компанії з управління газопроводами для імпорту газу в країну компанії Gaz System.

За даними газети, раніше PGNiG інформувала про можливість постачання цим газопроводом до Польщі 0,5 млрд. кубометрів газу, що становить близько 4% споживання блакитного палива в країні.

Водночас газета відзначає, що збільшення імпорту можливе лише за згодою російського газового монополіста ВАТ "Газпром", без якого Україна не може реекспортувати газ.

УНІАНpowered by lun.ua