Табачника хочуть відправити у відставку за "шизофренію"

Понеділок, 7 червня 2010, 14:57

Народний депутат із фракції БЮТ Володимир Яворівський вважає, що восени міністр освіти і науки України Дмитро Табачник буде відправлений у відставку.

Про це він сказав, коментуючи заяву очільника Міносвіти про те, що лідери ОУН-УПА Степан Бандера і Роман Шухевич повинні бути визнані колабораціоністами.

"Після війни боялися, що десь іще щось може бути заміновано. Тому попереду паровоза йшов вагон на випадок того, якщо щось трапиться. В мене таке враження, що Янукович - це паровоз, а Табачника пускають попереду як цей вагон. Хай вже заспокоїться. Нічого він вже не поміняє. Він перебуває останні дні на міністерській посаді. Таке враження, що він вже і Януковичу набрид своїми заявами", - пояснив депутат, інформує його сайт.

"Табачник своїми майже щоденними антиукраїнськими викидами вже просто перестав дивувати не тільки українців, а і євреїв, і навіть росіян. У мене таке враження, що у міністра освіти розпочався етап антиукраїнської шизофренії", - зазначив Яворівський.

Депутат нагадав, що Табачник запропонував в курсі української літератури вивчати твори тільки тих авторів, які вже померли.

"Тобто Ліні Костенко, Дмитрові Павличку, Валерію Шевчуку треба просто померти для того, щоб діти мали можливість в школі ознайомитися з їхніми творами. Це могла вигадати тільки людина, яка патологічно ненавидить все українське", - додав нардеп.

Як відомо, Табачник розповів про концепцію нового підручника з історії для середніх шкіл. На його думку, лідери ОУН-УПА Степан Бандера і Роман Шухевич повинні бути визнані колабораціоністами. Крім того, зі шкільного курсу необхідно виключити події останніх 10-ти років, щоб уникнути підміни історичного підходу політичним.