Литвин поспішає ощасливити Азарова

Середа, 9 червня 2010, 16:53

Голова Верховної Ради Володимир Литвин сподівається, що до кінця поточної сесії парламент ухвалить у цілому нові Бюджетний і Податковий кодекси.

Як повідомили УНІАН у прес-службі ВР, у середу на прес-конференції у Черкасах Литвин повідомив, що у вівторок Кабінет міністрів України подав до парламенту законопроект про внесення змін до Бюджетного кодексу.

За словами керівника парламенту, він направив законопроект до відповідних профільних комітетів для підготовки його до розгляду у сесійній залі, а також звернувся до науково-експертного та юридичного управлінь з проханням надати висновки щодо цього документу.

Враховуючи те, що законопроект визначений як невідкладний, Литвин висловив сподівання, що на наступному пленарному тижні він буде включений до порядку денного з тим, щоб Комітет ВР з питань бюджету міг готувати цей документ до розгляду у Верховній Раді.

"Я розраховую, що сьогодні до парламенту також надійде проект Податкового кодексу, принаймні, така домовленість у нас була", - також зазначив Литвин.

Литвин висловився за зміну існуючої системи формування бюджету, за якою "регіонам стає вигідно бути дотаційними".

За словами керівника парламенту, з 27 регіонів України лише 11 виробляють більше, ніж споживають; 5 регіонів споживають на 25% більше, ніж виробляють, і 11 регіонів споживають від 35 до 50% більше, ніж виробляють.

Така система, підкреслив він, призводить до втрати на місцях будь-якої мотивації заробляти, тому існує необхідність «переглянути податкову базу і підійти до формування бюджету на нових засадах, щоб кожен регіон знав, в яких обсягах може залишати у себе те, що він заробив, і скільки може витратити на себе».powered by lun.ua