У БЮТ відчули в історії з Ланге "навіювання північного сусіда"

Четвер, 1 липня 2010, 15:56

Інцидент із керівником українського представництва Фонду Конрада Аденауера Ніко Ланге є проявом нагнітання відносин України з ЄС.

Таку думку висловив депутат від БЮТ, колишній перший заступник голови СБУ, генерал-лейтенант Олександр Скибінецький, коментуючи затримання Ланге в аеропорту "Бориспіль".

"Це мені нагадує часи СРСР, коли був великий Союз, а його оточували одні вороги, яких бачили в кожному іноземці", - сказав він на прес-конференції в Києві в четвер, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

При цьому Скибінецький висловив припущення про те, що подібний крок українська сторона зробила під впливом "сусідньої північної країни".

"Думаю, навіювання з боку північного сусіда також відчуваються в цьому", - додав він.

У свою чергу, генерал-лейтенант у відставці, екс-заступник голови СБУ Олександр Скіпальський звернув увагу на те, що затримання відбулося після того, як представники фонду дозволили собі критичні оцінки підсумків 100 днів перебування при владі президента Віктора Януковича.

При цьому, за словами Скіпальського, перед цим "були проведені певні консультації і з російськими колегами, які активно останнім часом діють на території України".

Колишній співробітник СБУ також висловив переконання, що "говорити про якусь небезпеку для України у зв'язку зі шпигунською діяльністю з боку Німеччини неактуально", оскільки в цієї країни останнім часом не було значних інтересів в Україні.

Як заявив сам Ланге, співробітники аеропорту "Бориспіль", які затримали його по прильоті з Парижа в суботу, 26 червня, близько 14 години дня, відпустили його лише після опівночі в неділю. При цьому, за словами Ланге, інцидент представниками української сторони офіційно був названий "непорозумінням".

В адміністрації президента України не коментують факт затримання Ланге до завершення розслідування інциденту.

"Ті органи, які приймали це рішення (про затримання), у тих довідках, які вони надали, дають дуже серйозну аргументацію того, чому вони вчинили саме так", - сказала заступник глави адміністрації президента Ганна Герман. powered by lun.ua