СБУ відновить стару справу про торгівлю людьми

Четвер, 1 липня 2010, 18:20
В СБУ допускають, що розслідування справи обвинувачених в торгівлі людьми братів Боцвінюков буде відновлено в Україні.

"СБУ очікує офіційну інформацію від зарубіжних партнерів. Ми не виключаємо, що розслідування цієї справи може бути відновлено в Україні", - сказала в четвер керівник прес-центру СБУ Марина Остапенко, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Як відомо, Департамент юстиції США висунув звинувачення п'яти українцям в торгівлі людьми і незаконному ввезенні в країну українських мігрантів.

Брати Омелян, Степан, Михайло, Дмитро і Ярослав Боцвінюк звинувачуються в тому, що з осені 2000 до весни 2007 року брали участь в організації торгівлі людьми, змушуючи українських мігрантів, які незаконно в'їхали на територію США, працювати безкоштовно.

"Ми припускаємо, що мова йде про справу, яку розслідувала СБУ в 2000-2003 роках. Тоді брати Боцвінюкі були затримані і звинувачувалися в торгівлі людьми", - розповіла Остапенко.

За її словами, в 2002 році зловмисники були заарештовані в рамках розслідування кримінальної справи за звинуваченням у торгівлі людьми і створенні злочинного угруповання.

У вересні 2003 року слідство по даній справі було завершено, ще протягом року обвинувачені та їхні адвокати знайомилися з матеріалами справи. Потім суд першої інстанції визнав братів Боцвінюков винними у скоєнні злочину.

Проте, як зазначила керівник прес-центру, ще через рік апеляційна судова інстанція повернула справу на додаткове розслідування. 9 грудня 2005 року слідчий прокуратури Тернопільської області закрив цю кримінальну справу нібито у зв'язку з недоведеністю участі звинувачених у скоєнні злочину.

Крім того, Остапенко повідомила, що правоохоронці перевіряють інформацію про те, що п'ятий учасник угрупування міг загинути під час повені кілька років тому.powered by lun.ua