Школярів і студентів навчатимуть захищатися від міліції

Середа, 1 вересня 2010, 09:01

Українські правозахисники вчитимуть школярів та студентів захищатися від міліції.

1-го вересня за ініціативи Української Гельсінської спілки (УГС) перед вузами та школами проходить всеукраїнська акція "Захисти себе сам", повідомляє "Німецька хвиля".

Навчити підлітків захищатися від тих, хто за законом має захищати всіх, активісти освітньої програми "Розуміємо права людини" (УГС) вирішили через низьку правову обізнаність як міліції, так і школярів і студентів, розповів координатор акції Ярослав Мінкін.

"Існує проблема перевищення повноважень міліцією. Особливо нижчі чини правоохоронців безграмотні, та й учні і студенти не знають своїх прав. Тому часто без з'ясування, без протоколу молоду людину можуть забрати, побити, провести обшук для виконання свого плану обшуків. Так не повинно бути", - каже Мінкін.

Акція "Захисти себе сам" проходитиме у 16-ти містах поблизу навчальних закладів. Її організатори влаштовуватимуть вуличні перформенси про те, як поводитися з міліцією та роздаватимуть пам'ятки про права під час затримання.

За бажанням, студентам також розказуватимуть про те як, за законом, мають поводити себе правоохоронці під час масових акцій протесту.

Всеукраїнська акція "Захисти себе сам" погоджена з місцевою владою у всіх містах, тож весь цей час за правопорядком там слідкуватимуть ті ж таки представники міліції, каже Мінкін.

За його словами, для правоохоронців це теж буде гарна нагода послухати про права людини.

Надалі активісти планують вдатися навіть до "узаконених провокацій", аби перевірити як українська міліція засвоїла права людини.

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування