Україна не визнає "незалежність" Тайваню, Китай підтримує її навзаєм

221 перегляд 221 перегляд
Четвер, 2 вересня 2010, 16:30

Україна підтримує політику "одного Китаю" і виступає проти "незалежності Тайваню" та вступу Тайваню до організацій, членами яких можуть бути лише суверенні держави.

Про це йдеться у спільній заяві президента України Віктора Януковича та голови КНР Ху Цзіньтао щодо підвищення рівня китайсько-українських відносин дружби і співпраці, яку вони підписали у четвер у Пекіні.

У пункті 2-му цієї заяви Україна також зобов'язалася не здійснювати "жодних офіційних контактів з Тайванем".

Водночас, Україна "підтримує мирний розвиток відносин між берегами Тайванської протоки та справу мирного об'єднання Китаю, вважає тайванське питання виключно внутрішньою справою КНР".

Зі свого боку, Китай "підтверджує повагу до незалежності України, її суверенітету та територіальної цілісності".

"Сторони вважають, що взаємна підтримка з питань, що стосуються державного суверенітету, єдності та територіальної цілісності, лежить в основі китайсько-українських відносин", - сказано в спільній заяві.

Крім того, засвідчено, що китайська сторона високо оцінює рішення української сторони позбутися в односторонньому порядку ядерної зброї та вступ України в статусі без'ядерної держави до "Договору про нерозповсюдження ядерної зброї".

Китайська сторона також підтвердила, що згідно з заявою уряду КНР від 1994 року, принципова позиція Китаю щодо незастосування ядерної зброї або загрози її застосування проти неядерних держав та без'ядерних зон поширюється на Україну.

"Сторони готові до проведення консультацій щодо подальшого посилення гарантій без'ядерної безпеки", - сказано в заяві.

Крім того, у ній зафіксовано рішення про створення комісії зі співпраці між КНР та Україною зі співголовами на рівні віце-прем'єр-міністрів, а також у її рамках - підкомісій із питань співпраці у сфері економіки й торгівлі, науки і техніки, сільського господарства, космосу, культури, освіти.

Загалом спільна заява лідерів України й Китаю містить 14 пунктів, у яких ідеться, зокрема, про перспективи розвитку співпраці в торговельно-економічній, інфраструктурній, інвестиційній, транспортній, науково-технічній, гуманітарній та консульській сферах; у нафтогазовій сфері та сфері ядерної енергетики тощо.

Також у ній зазначається, що "сторони підтримуватимуть та заохочуватимуть політичні партії двох країн та громадські організації до розширення взаємних контактів".

"Сторони ухвалили рішення активізувати зв'язки та співпрацю між побратимськими містами двох держав, сприяти цілісному розвитку двосторонніх відносин", - сказано, серед іншого, у заяві.

Янукович також подякував керівництву КНР за теплий і дружній прийом, і запросив Ху Цзіньтао здійснити державний візит в Україну в зручний для обох сторін час.powered by lun.ua