Кириленко: КС завів у глухий кут себе і все українське суспільство

Неділя, 3 жовтня 2010, 18:42
Рішення Конституційного суду щодо повернення до президентсько-парламентської форми правління неправомірно.

Таку думку озвучив лідер партії "За Україну!" В'ячеслав Кириленко в ефірі Рівненської облдержтелерадіокомпанії.

За словами депутата від НУНС, одним рішенням Конституційного суду справа не завершиться.

"Будуть серйозні суперечки у Верховній Раді з приводу того, за якою Конституцією зараз живе президент, прем'єр, Верховна Рада і весь український народ, тому що може виникнути питання про легітимність всього того, що було прийнято після 1 січня 2006 року, коли вступили в силу зміни до Конституції", - цитує політика УНІАН.

Кириленко висловив переконання, що Конституційний суд своїм рішенням "завів у глухий кут себе і все українське суспільство".

Він також не вважає, що відтепер ми живемо за Конституцією 1996 року.

"Оскільки Конституційний суд визнав неконституційним закон, якого і так вже давно не було, тому що він припинив своє існування 8 грудня 2004 року, коли нові зміни були проголосовані і стали невід'ємною частиною Конституції", - пояснив НУНСівець.

"Змінити Основний закон може лише Верховна Рада, згідно з передбаченою Конституцією процедурою", - зазначив депутат.

Кириленко також повідомив, що його політична сила зробить все можливе, щоб не допустити прийняття законопроекту про мови в Україні, запропонованого депутатами з Партії регіонів і Народної партії.

На його думку, цей законопроект залишає українську мову державною лише у формальному статусі.

У той же час, як підкреслив Кириленко, депутатська група "За Україну!" зареєструвала альтернативний законопроект, який забороняє звужувати сферу вживання української мови.powered by lun.ua