У Раді - останній "день опозиції": їм дадуть "почудити"

Середа, 6 жовтня 2010, 08:28


У Верховній Раді вже напрацьовано проект нового регламенту, що відповідатиме нормам Конституції 1996 року, яка не передбачає коаліції та опозиції.

Відтак, фракції БЮТ та НУНС у середу планують скористатися останнім "днем опозиції" у парламенті, повідомив Радіо "Свобода" депутат від БЮТ Андрій Шкіль.

Це буде останній день опозиції. На четвер вже поставили на голосування по новому регламенту, який позбавить опозицію права на будь-які дії у парламенті", - зазначив Шкіль.

"Ми скористаємося цією середою і першим питанням має стояти питання щодо утворення тимчасової слідчої комісії депутатської, яка буде розслідувати події, які ми називаємо протиконституційним заколотом, що мали місце у Конституційному Суді", - додав він.

За словами Шкіля, проект нового регламенту депутатам ще не роздали. Виходячи з цього, він робить висновок, що більшість може бути ще не готовою до його розгляду і ухвалення.

Втім, представник опозиції вважає, що провладні фракції все ж ухвалять документ не пізніше наступного пленарного тижня.

У свою чергу, депутат від Партії регіонів Михайло Чечетов запевнив, що доти, доки не буде ухвалено новий регламент, робота парламенту відбуватиметься за старими правилами.

Водночас, він висловив сумнів щодо можливості створення тимчасової слідчої комісії з питання скасування політреформи 2004 року.

"Ми дамо їм завтра (у середу) провести день опозиції. Нехай вони там почудять трішки. А потім внесемо зміни до регламенту, згідно з Конституцією, а там вже нема коаліції. Там вже будуть зовсім нові правила гри", - сказав Чечетов.

"Щоб комісія працювала, потрібно, щоб кожна фракція дала своїх представників. Ми не хочемо бути посміховиськом на весь світ, тому ніякої такої комісії не буде", - заявив "регіонал".

Для створення Тимчасової слідчої комісії народним депутатам необхідно зібрати 150 голосів.powered by lun.ua