ОПОЗИЦІЯ: НАРОД СВОГО ВОЛЕВИЯВЛЕННЯ НЕ ЗРОБИВ

Вівторок, 2 листопада 2010, 18:35
Місцеві вибори, які відбулися в Україні 31 жовтня, не були демократичними та вільними.

Про це йдеться в спільній заяві шести опозиційних партій, розміщеній на сайті "Батьківщини".

"Вони не відповідають загальноприйнятим європейським стандартам, їх результати свідомо та системно спотворені", - повідомляють партійці.

"Вже сьогодні очевидно, що офіційні результати виборів не матимуть нічого спільного з реальними настроями людей, не віддзеркалюватимуть їхнього справжнього волевиявлення", - зазначається в повідомленні.

Партії заявили, що "фальсифікація в українському вимірі була тривалим процесом, який охоплював всі етапи виборчої кампанії".

"Нова влада почала ерозію демократії та ліквідацію виборів як головної складової демократичних процесів з явного згортання свободи слова в усіх її проявах", - йдеться в заяві.

Партійці зазначають, що для системної фальсифікації вперше за всі роки незалежності був організований в масштабах всієї країни незаконний друк фальшивих виборчих бюлетенів.

"Широкого розмаху набули зловживання із невмотивованим голосуванням на дому. Це - один з інструментів фальсифікації в Україні, який виник до 2004 року і який тепер відновлено владою", - йдеться в заяві.

"Після такої специфічної підготовчої роботи до проведення місцевих виборів говорити про їх чесність та демократичність можна або внаслідок необізнаності або відвертої заангажованності", - підсумовують підписанти заяви.

Документ підписали представники партій "Батьківщина", "Реформи і порядок", "Народний Рух України", "Народна самооборона", "Українська платформа" та Партії захисників Вітчизни.

Українська правдаpowered by lun.ua