МЗС обіцяє, що влада послухає рекомендації Європи

Вівторок, 2 листопада 2010, 19:59

МЗС розраховує на плідну взаємодію з Конгресом місцевих і регіональних влад Ради Європи в питаннях удосконалення виборчого законодавства.

Про це заявив директор департаменту інформаційної політики Міністерства закордонних справ Олег Волошин, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"У МЗС переконані, що рекомендації КМРВ РЄ за підсумками моніторингу місцевих виборів 31 жовтня будуть надійною підмогою в процесі розвитку демократичних інститутів у нашій країні", - сказав він.

"Створена указом президента Віктора Януковича робоча група з питань вдосконалення законодавства про вибори буде системно усувати ті недоліки національної правової бази, на які вказали європейські експерти", - зазначив Волошин.

У той же час, МЗС хотів би звернути увагу на визнання місією КМРВ РЄ того факту, що органам місцевого самоврядування у процесі підготовки і проведення виборів був наданий повний пріоритет з боку президента і Кабміну.

"Також показовою є відсутність в опублікованому 2 листопада прес-релізі місії спостерігачів від Ради Європи нарікань на проблеми з фундаментальними складовими чесних виборів: відкритої конкуренції між багатьма кандидатами і партіями і вільним доступом всіх політичних сил до ЗМІ", - сказав Волошин.

На переконання МЗС це означає, що Україна продемонструвала "успішне функціонування всіх ключових ознак демократичної політичної системи, що визнають всі делегації міжнародних спостерігачів, які відвідали країну для моніторингу виборів".powered by lun.ua