НАТО сподівається на Януковича і Кабмін

Середа, 3 листопада 2010, 21:01
НАТО не виключає участі України у створенні системи протиракетної оборони альянсу.

Про це генсек НАТО Андерс Фог РАСМУССЕН сказав у середу в Москві, повідомляє УНІАН.

Зокрема, за його словами в системі ПРО можуть прийняти участь "системи попередження про ракетний напад (СПРН) у Севастополі і Мукачевому".

"Я говорив про співпрацю з Росією (у питанні ПРО), але мені здається, що це запрошення має бути відкритим для наших євроатлантичних партнерів. Тобто це запрошення і Україні, якщо Україна цього побажає. Ми не виключаємо цієї можливості", - сказав Расмуссен.

Він повідомив, що на майбутньому саміті НАТО в Лісабоні буде ухвалене рішення про створення територіальної ПРО на основі альянсу.

За словами Расмуссена, ПРО, яка призначена для захисту розгорнених військових контингентів, може бути розширена до масштабу територіальної протиракетної оборони, щоб захищати населення всіх країн.

"Я з надією дивлюся на розвиток подальшої позитивної співпраці з Україною на основі поточної політики, що проводиться президентом і урядом України", - сказав генсек НАТО.

Він нагадав, що недавно зустрічався з президентом Віктором Януковичем, і той підтвердив, що Україна має намір дотримуватися зобов`язань, узятих у рамках Комісії НАТО-Україна.

"Я це дуже ціную. Ми також обговорили, як би ми могли розвивати співпрацю між НАТО і Україною далі в узгоджених рамках", - сказав Расмуссен.

Він підкреслив, що НАТО залишається прихильним рішенню Бухарестського саміту Альянсу про те, що Україна і Грузія можуть стати членами НАТО.

"Якщо вони цього побажають і відповідатимуть необхідним критеріям. Усім нам відомо, що уряд України, скажімо так, дещо змінив євроатлантичну орієнтацію України, і ми повністю поважаємо це", - зазначив генсек.

"НАТО - це добровільна організація, ми не примушуємо жодну з країн вступати до НАТО, тому Україна повинна вирішити майбутнє своїх взаємовідносин з НАТО", - сказав він.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua