Місцеві вибори визнали найгіршими за 5 років

Четвер, 4 листопада 2010, 16:39

Місцеві вибори - 2010 не можна визнати чесними, прозорими та демократичними.

Такого висновку дійшли представники громадських організацій, які спостерігали за перебігом виборів.

"Місцеві вибори в Україні відбулися не згідно міжнародних стандартів, тому їх неможливо визнати чесними, прозорими та демократичними" , заявила голова правління ГМ ОПОРА Ольга Айвазовська.

Секретар громадянської асамблеї Андрій Когут наголосив: "Організація та перебіг місцевих виборів - 2010 засвідчила чіткий поворот політичної влади країни назад - до нехтування демократичними стандартами і свободами".

"Ця кампанія за оцінками представників  Громадянської Асамблеї України в регіонах є найгіршою за п'ять останніх років", - заявив він. 

За словами Когута, українська демократія виявилася "кульгавою".

Серед недоліків експерти відзначили наступне:

На етапі реєстрації кандидатів ТВК створювали перешкоди окремим кандидатам чи партіям.

Більшості з потенційних суб'єктів виборчого процесу вдалося оскаржити в суді дії ТВК, але ТВК вибірково виконували судові рішення, або затягували процес. 

Не достатньо активно інституції влади та правоохоронні органи реагували на повідомлення щодо використання адміністративного ресурсу, погроз та тиску на кандидатів

Проблема якісної підготовки та відсутність жорсткого контролю за друком бюлетенів поглибили недовіру до виборів в цілому. 

В день голосування було порушено ряд організаційних процедур, зокрема не дотримано принципу індивідуального та таємного голосування. 

Питання підрахунку голосів особливо гостро стоїть в світлі жорсткої та подекуди нездорової конкуренції між суб'єктами виборчого процесу. ОПОРА стала свідком непоодиноких фактів виносу печаток з приміщення ДВК, що прямо заборонено законом, та самостійного уточнення протоколів представниками комісій дільничного рівня вже в приміщеннях ТВК.  powered by lun.ua
Усі новини...