Новий мер Одеси хоче бути другим Рішельє

Понеділок, 8 листопада 2010, 10:36
Новий мер Одеси Олексій Костусєв обіцяє почати повну інвентаризацію власності міської громади.

Про це він заявив в інтерв'ю газеті "Сегодня".

"Перш за все, я збираюся почати повну інвентаризацію власності міської громади. Це дуже серйозна робота, буде створена спеціальна комісія. Я буду залучати як наших фахівців, так і зі сторони, наприклад, співробітників КРУ", - сказав Костусєв.

Відповідаючи на питання, чи наполягатиме він на порушенні кримінальних справ відносно чиновників, якщо будуть виявлені фінансові порушення, Костусєв заявив: "Мер міста і міськрада не вирішують питання притягнення до кримінальної відповідальності. Якщо щось знайдемо, звернемося до правоохоронців".

Крім того, мер заявив, що співробітникам мерії не варто боятися звільнень: "Боятися їм не варто. Професіонали та кваліфіковані співробітники залишаться на своїх робочих місцях".

Також Костусєв зазначив, що "колишня влада набрала величезну кількість кредитів, які доведеться віддавати нам, і саме про це зараз у мене болить голова".

На питання, яка в нього найзаповітніша мрія, новий мер відповів: "Стати другим Рішельє для Одеси. Те, що він зробив для міста в XIX столітті, я хочу зробити в XXI столітті. Крім того, я маю намір вести уроки історії Одеси в школах і лекції з економіки в університетах".

"Обов'язково буду виходити на керівництво країни з пропозицією або "вільної економічної зони" для Одеси, або будь-якого іншого привілейованого статусу. Може, це буде якийсь особливий режим інвестування в економіку міста", - додав він.

Костусєв також заявив, що негативно ставиться до забудови морських схилів.

"При Гурвиці схили забудовувалися хаотично, як бог на душу покладе. І в результаті зробили Одесу схожою на якесь африканська держава. Потрібно все робити обдумано і красиво", - зазначив він.

"Для мене приклад - це західні курорти. Навіть якщо вони будують на схилах, вони намивають кілометри пляжів і облаштовують зелені парки. І всі будівлі у них розташовані дуже красиво, видовищно, у відповідності з архітектурними планами", - сказав мер.