WikiLeaks розкрив таємницю багатства Путіна

Четвер, 2 грудня 2010, 17:48

Прем'єр Володимир Путін отримує прибуток від діяльності швейцарської компанії Gunvor, яка є основним експортером сировини "Роснафти".

Про це йдеться в оприлюдненому WikiLeaks листуванні, пише Lenta.ru з посиланням на The Guardian.

У документах WikiLeaks американські дипломати називали джерелами багатства Путіна нафту і газ, уточнюючи, однак, що ґрунтуються на чутках.

У них також вказувалося, що співвласник Gunvor Геннадій Тимченко - нібито колишній колега Путіна по службі в КДБ.

Між тим, Тимченко неодноразово спростовував як повідомлення про роботу в органах держбезпеки, так і чутки про дружні відносини з Путіним.

В іншому фрагменті опублікованого документа йдеться, що співрозмовник дипломатів назвав ще одним джерелом добробуту Путіна компанію "Сургутнафтогаз" і підкреслив, що в той час як "Роснефть" взяла курс на прозорість своєї діяльності, "Сургутнафтогаз" не стала цього робити.

У свою чергу прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков висловив жаль у зв'язку з тим, що американські дипломати подібно "жовтій" пресі поширюють неперевірені відомості про добробут прем'єра Росії.

"Що стосується викладених у Wikileaks матеріалів, що стосуються "багатства" прем'єр-міністра РФ, то, по-перше, важко зрозуміти, наскільки автентичними є самі депеші. І по-друге, незрозуміло, наскільки реальні дипломатичні працівники їх відправляли, хоча фігурують різні імена" , - сказав Пєсков в четвер "Интерфаксу".

"По суті цього "дипломатичного листування" можу сказати одне: що це чисті інсинуації, повна маячня, і дуже важко уявити собі, що дипломати поширюють його, як жовта преса. Повторюю, що мова йде саме про чутки, які не мають під собою жодного підґрунтя", - додав він.

"З іншого боку, якщо за цими текстами стоять реальні дипломати, то стає прикро, що в нашій країні працюють непрофесіонали. І залишається лише сподіватися, що з часом їх професійні якості зростуть і вони перестануть використовувати чутки в якості основи дипломатичного листування", - додав прес-секретар прем'єра.powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!