Філарет просить не віддавати Софійський собор Мінкульту

Середа, 5 січня 2011, 20:06

Патріарх Філарет просить не змінювати підпорядкування Національного історико-культурного заповідника "Софія Київська".

Як повідомляє прес-служба Української православної церкви Київського патріархату, про це йдеться у листах Філарета до президента Віктора Януковича та прем’єра Миколи Азарова.

"Патріарх висловлює побоювання, що підпорядкування заповідника Мінкульту було ініційоване з метою подальшого надання його храмів та приміщень для використання УПЦ Московського патріархату, про що вже йшлося у листах митрополита Володимира (Сабодана) влітку 2010", - йдеться у повідомлення.

"Раніше УПЦ КП неодноразово зверталася до держави з проханням про надання права звершувати богослужіння у храмах заповідника "Софія Київська". Постійна відмова з боку держави мотивувалася можливим виникненням міжконфесійного протистояння", - зазначила прес-служба.

"Тому зміна підпорядкування заповідника "Софія Київська", а тим більше – передача його храмів чи приміщень у користування УПЦ МП викличе обурення серед віруючих та прихильників Київського патріархату, посилить міжконфесійне протистояння, може привести до акцій протесту", - зазначив Філарет.

Щодо надання храмів і приміщень Софії Київської у користування, то на переконання Патріарха таке рішення може бути прийняте лише якщо буде надано право почергового богослужіння для УПЦ МП та УПЦ КП, або після утворення в Україні єдиної Помісної Православної Церкви.

Українська правда

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...